GYPSUM TROPHY

ghypsum_0.jpg

GYPSUM TROPHY

Aradığınız uluslararası alanda ortaya konan başarılarsa Uzman Rigips  

 

Saint-Gobain Uluslararası Gypsum Trophy, bağlı bulunduğumuz Saint-Gobain Grubu tarafından 1998’den beri iki yılda bir düzenlenen, yüklenici ve uygulamacı firmalara yönelik, uluslararası bir alçı ve alçı levha uygulama yarışmasıdır. Projelerin en iyi şekilde uygulanmasına yönelik özel eğitimler, geleneksel uygulama becerilerinin projelere aktarımı, proje yönetiminde gelişmiş yöntemlerin kullanılması, akustik düzenleme ve pasif yangın güvenliği gibi uzmanlık alanlarına yapılan yatırımlar sayesinde, ulaşılan akılcı çözümler Saint-Gobain Uluslararası Gypsum Trophy’de ödüllendirilmektedir.

 

Rigips olarak ilk kez 2015 yılında Rigips Türkiye Ulusal Alçı Yarışması’nı düzenledik. 30 Ocak 2016’da Sakıp Sabancı Müzesi, the Seed’de yapılan gala gecesinde yarışma ödüllerini sahiplerine takdim ettik.

 

11. Saint-Gobain Uluslararası Gypsum Trophy ödülleri, 23 Mart’ta Lizbon’daki eskiden manastır olarak kullanılan tarihi Convento do Beato’da düzenlenen ödül gecesinde sahiplerini buldu.

 

Uygulamacı firmaların, yeni nesil yapı alçıları ile yüksek performanslı alçı levha duvar ve tavan sistemlerini doğru uygulamaları ve yaratıcılıklarını kullanarak yeni fikirler ile geleceğin sürdürülebilir, güvenli, estetik ve iç mekân konforu yüksek yapılarını inşa etmeleri beklenen, global sektörün en prestijli organizasyonunda bu yıl ikincilik ödülü kazanmanın gururunu yaşıyoruz.

 

Konut ve konut dışı segmentlerde, en doğru şekilde uygulanan akustik düzenleme ve pasif yangın güvenliği gibi performans odaklı olarak öne çıkan projeler bu uluslararası platformda ödüllendirildi.

 

Yarışmada bu yıl; “Alçı”, “Alçı Levha”, “İnovasyon ve Sürdürülebilirlik”, “Konut”, “Konut Dışındaki Segmentler” ve “Tavanlar” kategorilerinde toplam 87 proje yarıştı. 37 ülkeden 450 katılımcının yer aldığı muhteşem gala gecesinde uygulamacımız olan Çelikeller firması, “Tavan” kategorisinde “Emaar Square Mall” projesinde yapılan Rigips Rigitone Akustik Levha uygulamamızla ikincilik ödülünün sahibi oldu. Alışveriş merkezindeki akustik düzenleme ihtiyacı için seçilen Rigips Rigitone Akustik Levhalarımızın eğrisel ve çok katmanlı tavanlarda ustalıkla uygulanmasıyla projenin estetik olarak da öne çıkmasını sağladık.