MESLEKİ YETERLİLİK SINAVI EĞİTİMİ

Haberler

SİSTEMLER

Bölme Duvar

Bölme Duvar

            ...

Daha Fazlasını Görüntüle

RigiTEL

444 0 463

info@rigips.com.tr

Tüm destek talepleriniz, sorularınız, önerileriniz ve eleştirileriniz için buradayız...

E-Bülten Aboneliği

MESLEKİ YETERLİLİK SINAVI EĞİTİMİ

MESLEKİ YETERLİLİK SINAVI EĞİTİMİ

Mesleki Yeterlilik Kurumu Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Getirilen Mesleklere İlişkin Tebliği, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, alçı levha uygulayıcısı, alçı sıva uygulayıcısı, ısı yalıtımcısı, ses yalıtımcısı, sıvacı, su yalıtımcısı, ve yangın yalıtımcısı gibi meslek sahipleri için de mesleki yeterlilik belgesine sahip olma zorunluluğu getirildi.

Bu mesleklerde söz konusu belgeye sahip olmayan kişiler, bir yıl sonra çalıştırılamayacak. Tebliğe aykırı davranan işverenlere, Çalışma ve İş Kurumu il müdürü tarafından her bir çalışan için 500 Türk Lirası idari para cezası verilecek.

Rigips ve İzocam “Yalıtımlı Bölme Duvar ve Asma Tavan Sistemleri” eğitimini ortak olarak vermektedir. Eğitimin sonunda her katılımcı Rigips katılım sertifikası almaya hak kazanır ve eğitime katılan ustalarımız 3 günlük hem teorik hem de pratik eğitimin sonunda Mesleki Yeterlilik Sınavına alınır. Teorik ve uygulamalı eğitim sürecinin sonunda, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından onaylı ve TÜRKAK tarafından akredite edilmiş İNTES MYM’nin yetkililerince yapılan sınavlarda başarılı olan katılımcılar Mesleki Yeterlilik Belgesi kazanırlar. Eğitim ile ilgili detaylara /haberler/mesleki-yeterlilik-sinavi-egitimi.aspx linkimizden ulaşabilirsiniz.