Mimarlık Öğrencilerini Rigips Sistemleriyle Tanıştırıyoruz

Haberler

SİSTEMLER

Bölme Duvar

Bölme Duvar

            ...

Daha Fazlasını Görüntüle

RigiTEL

444 0 463

info@rigips.com.tr

Tüm destek talepleriniz, sorularınız, önerileriniz ve eleştirileriniz için buradayız...

E-Bülten Aboneliği

Mimarlık Öğrencilerini Rigips Sistemleriyle Tanıştırıyoruz

Mimarlık Öğrencilerini Rigips Sistemleriyle Tanıştırıyoruz

ODTÜ Mimarlık Fakültesi öğrencilerine yönelik ilkini düzenlediğimiz 2013-2014 akademik yılı yaz dönemi staj etkinliği, 2014-2015 akademik yılında da mimarlık öğrencileriyle olan temasımızı artırmaya devam etti.
Fakülte’nin yaz staj programı kapsamında öğrencilere yapı malzemelerinin özellikleri, yapıda kullanımları, seçim kriterleri ve uygulama tekniklerinin öğretilmesi amaçlanmaktadır. Her sene yaklaşık 100 adet öğrencinin katıldığı programı 25 kişilik gruplar olmak üzere 4 hafta boyunca tam bir gün REM’de vermekteyiz.

Teorik eğitimde öncelikle iş güvenliği, yangın güvenliği, ses yalıtımı ve enerji verimliliği hakkındaki mevzuat ve standartlar ile ilgili bilgiler verilmektedir. Teorik eğitime alçı ve alçı ürünleri, bölme duvar, yapıştırma duvar giydirme, metal iskeletli agraflı duvar giydirme ve metal iskeletli bağımsız duvar giydirme sistemlerinin performans özellikleri ve uygulama detayları ile devam edilmekte ve akabinde atölyedeki pratik uygulamalar ile desteklenmektedir. Öğrenciler böylece yapı elemanlarını ve uygulama detaylarını yakından gözlemlemenin yanı sıra iş güvenliği prosedürlerini ve farklı sistem uygulamaları bizzat deneyimleme fırsatını bulmaktadırlar
Öğrencilerin uygulamaya da birebir katıldığı yaz stajı programında hem öğrenip hem de eğlenmektedirler.