Rigips Rigiprofil ULTRA Profilleri EPD Belgesi Sahibi Oldu!

Haberler

SİSTEMLER

Bölme Duvar

Bölme Duvar

            ...

Daha Fazlasını Görüntüle

RigiTEL

444 0 463

info@rigips.com.tr

Tüm destek talepleriniz, sorularınız, önerileriniz ve eleştirileriniz için buradayız...

E-Bülten Aboneliği

Rigips Rigiprofil ULTRA Profilleri EPD Belgesi Sahibi Oldu!

Rigips Rigiprofil ULTRA Profilleri EPD Belgesi Sahibi Oldu!

Çok uluslu Saint-Gobain Şirketler Grubu’nun Türkiye’deki alçı ve alçı levha ürünleri üreticisi Rigips, Rigiprofil ULTRA profilleri için EPD belgesi (Environmental Product Declaration – Çevresel Ürün Beyanı) almaya hak kazanarak farkını bir kez daha ortaya koydu. Sahip olduğu teknik özellikleri, yüksek dayanımlı içeriği ve daha düşük kalınlıklarda daha yüksek performans vermesiyle alternatif çözümler sunan Rigiprofil ULTRA profilleri, Rigips’in EPD’li ürünleri arasına katılmış oldu.

 

Çevre duyarlılığını bir kurumsal sorumluluk olarak gören ve sürdürülebilirliğe büyük önem veren Rigips, alçı levha üreticileri arasında metal profillerine EPD belgesi almaya hak kazanan ilk marka olarak, çevre bilincine sahip bir kuruluş olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu.

 

EPD, ürünlerin Yaşam Döngüsü Analizi (Life Cycle Assessment – LCA) çalışmaları sayesinde ortaya çıkarılmış çevresel verilerini ve bununla bağlantılı olan diğer bilgileri ISO 14025 (Tip III Çevresel Beyannameler) uluslararası standartlara göre raporlayan doğrulanmış bir belgedir. EPD, bir ürünün veya servisin çevre performansını, ISO 14040 serisi çerçevesinde tanımlanmış parametreler bazında önceden belirlenmiş kategorilere göre değerlendirir ve beyan eder.

 

EPD belgesini indirmek için tıklayınız.