Yenilikçi sistem çözümleriyle sektörde fark yaratan Saint-Gobain Rigips Türkiye, Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’da inovatif ürünlerini sergiledi!

Haberler

SİSTEMLER

Bölme Duvar

Bölme Duvar

            ...

Daha Fazlasını Görüntüle

RigiTEL

444 0 463

info@rigips.com.tr

Tüm destek talepleriniz, sorularınız, önerileriniz ve eleştirileriniz için buradayız...

E-Bülten Aboneliği

Yenilikçi sistem çözümleriyle sektörde fark yaratan Saint-Gobain Rigips Türkiye, Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’da inovatif ürünlerini sergiledi!

Yenilikçi sistem çözümleriyle sektörde fark yaratan  Saint-Gobain Rigips Türkiye,  Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’da inovatif ürünlerini sergiledi!

Rigips Türkiye 40. Yapı Fuarı’nda ziyaretçilerini “Akılcı Konut Çözümleri” konsepti ile buluşturdu.

 

Rigips, yapı sektörü ile ilgili tüm ayrıntıların en verimli haliyle sergilendiği ve Türkiye’nin ilk ihtisas fuarı olma özelliği taşıyan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’a bu yıl yeniden katılım gösterdi. “Akılcı Konut Çözümleri” başlığı altında Yapı Fuarı’nda ürünlerini tanıtan Rigips’in standında; “Konut” segmenti için yenilikçi çözümler getiren sistem ve ürünler ziyaretçiler ile buluştu. 1978 yılından bu yana dünya standartlarında hizmet sunan, “Yapı Malzemeleri ve Teknolojileri” ile ilgili uluslararası bir iş geliştirme platformu olma özelliği taşıyan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, 23 – 27 Mayıs 2017 tarihleri arasında  TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Alçı sektöründe fark yaratan ürünleriyle adından söz ettiren Rigips de sektöre kazandırdığı yenilikçi çözümleriyle fuardaki yerini aldı. Tüm yapı sektörünün buluşma noktası olan fuarda Rigips, sektöre dair tecrübelerini ziyaretçiler ile paylaştı.

Uzun yıllara dayanan tecrübesiyle alçı sektöründe söz sahibi olan Rigips’in standını ziyaret edenler; konutlara ilişkin özel çözümleri, bölme duvar ve asma tavan sistemlerini keşfetme fırsatı buldu. Ayrıca Rigips’in beğeni toplayan ürünleri Habito ve Rigiprofil ULTRA I uygulamaları fuarda detaylı bir şekilde sergilendi. Fuarı ziyaret edenler böylece Rigips’in merak uyandıran ürünlerini incelerken, kullanım alanları hakkında da bilgi edindi. Rigips’in dübel gerektirmeden yalnızca standart bir sunta vidası ile 15kg noktasal yük taşıyabilen yeni nesil alçı esaslı levhası Habito, fuarın dikkat çeken ürünleri arasında yer aldı. Mutfaklarda, mutfak dolaplarının asılacağı duvarlar için de oldukça etkili çözüm olanakları sunan Habito, ziyaretçiler tarafından oldukça ilgi gördü. Levhaların dayanıklılığının yüksek olması sebebiyle güvenli duvarlar sunan Habito, yüksek performansı sayesinde bir kez daha beğeni topladı. Rigips’in stand tavanında Rigiprofil ULTRA I sergilenirken ayrıca; 90° lik dış köşelere uygulanan yapısıyla mükemmel köşe detayları oluşturulmasına olanak veren ve su ile aktive olan yapısı ile de uygulama hızını artıran Aquabead de ziyaretçilerle buluşturuldu. Standın bir diğer beğeni toplayan ürünü ise yüksek darbe dayanımı ile dikkatleri üzerine çeken EasyFlex oldu. Ayrıca sergilenen Rigiprofil ULTRA I ise, bölme duvarda gömme rezervuar uygulama detayı ve sunduğu işçilik ve malzeme maliyeti ile fark yarattı.

Rigips, Türk yapı sektörünü uluslararası arenada da temsil eden Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’ da ayrıca; dış cephe alçı levhası Glasroc X ve iskelet sistemini, Rigips Rigidur zemin levhasını, her perforasyon tipinin farklı akustik performans gösterdiği, hem tavanda hem de duvarda kullanılabilen alçı bazlı levhası Rigitone’nu ve çok yüksek nem ve doğrudan suyla temas olan mahallerde yüksek performans gösteren Aquaroc ürününü sergiledi. Renkli görüntülerin ve yoğun ilginin yaşandığı fuar, tüm katılımcılar ve ziyaretçiler için oldukça verimli bir iş platformu oldu.