Saint-Gobain Vakfı 10. Yaşını Kutluyor

Haberler

SİSTEMLER

Bölme Duvar

Bölme Duvar

            ...

Daha Fazlasını Görüntüle

RigiTEL

444 0 463

info@rigips.com.tr

Tüm destek talepleriniz, sorularınız, önerileriniz ve eleştirileriniz için buradayız...

E-Bülten Aboneliği

Saint-Gobain Vakfı 10. Yaşını Kutluyor

Birçok lider markayı çatısı altında toplayan, 67 ülkede, 170.000 çalışanıyla inovatif üretimi ilke edinen Saint-Gobain, kar amacı gütmeyen kuruluşları destekliyor.

2008 yılında temellerini atan Saint-Gobain Vakfı, 350 yıllık Saint-Gobain şirket kültürünün bir yansıması olarak çalışmalarını sürdürüyor. Sosyal konutların inşası, yeniden yapılandırılması ve yenilenmesi, sosyal konut projelerinde enerji tüketiminin en aza indirilmesi ve çevreyi korumaya  yönelik aktivitelere yer verilmesi, yapı-inşa sektöründe yeni istihdam edilmeye başlayan genç bireylerin desteklenmesi ise vakfın kendine görev olarak belirlediği ana konular. 10. yaşında daha da büyüyerek harekete geçme hedefinde olan vakıf sosyal sorumlulukta da yenilikçi bir tavır sergiliyor.

Saint-Gobain Vakfı Kurulduğu günden bu yana 148 projeye destek sağlamış ve bu projelere toplamda 9,8 milyon avro düzeyinde bağış yapmıştır. Gençleri çalışma hayatına kazandırmak ve sosyal konut projelerine destek olmak gibi amaçlara hizmet eden projeler için tüm Saint-Gobain çalışanları ve emeklileri önerilerde bulunup proje süresince Vakıf Elçiliği yapabiliyor. Bunun yanı sıra açılan projelerde gönüllü olarak da yer alma şansı elde edebiliyorlar.

Brezilya’da yetimhane, Rusya’da işitme engelli öğrencilerin eğitim aldığı bir okulda tiyatro atölyesi, Güney Afrika’da maddi durumu iyi olmayan 90 aileye ev, imza attığı projelerden sadece birkaçı olan vakfın Türkiye’de ise İzmir, Urla’daki korunmaya muhtaç çocuklar için yapılan Koruncuk Köyü’ne sağladığı destek en önemli örneklerdendir…