Gypsum Trophy

Neden Rigips

SİSTEMLER

Bölme Duvar

Bölme Duvar

            ...

Daha Fazlasını Görüntüle

RigiTEL

444 0 463

info@rigips.com.tr

Tüm destek talepleriniz, sorularınız, önerileriniz ve eleştirileriniz için buradayız...

E-Bülten Aboneliği

Gypsum Trophy

gypsum

Saint-Gobain Uluslararası Gypsum Trophy, 1998’den beri Saint-Gobain Grubu tarafından iki yılda bir düzenlenen, yüklenici ve uygulamacı firmalara yönelik, uluslararası bir alçı ve alçı levha uygulama yarışmasıdır. Projelerin en iyi şekilde uygulanmalarına yönelik özel eğitimler, geleneksel uygulama becerilerinin projelere aktarımı, proje yönetiminde gelişmiş yöntemlerin kullanılması, akustik düzenleme ve pasif yangına güvenliği gibi uzmanlık alanlarına yapılan yatırımlar sayesinde, ulaşılan akılcı çözümler Saint-Gobain Uluslararası Gypsum Trophy’de ödüllendirilmektedir.

 

Rigips, ilk kez 2015 yılında Rigips Türkiye Ulusal Alçı Yarışması’nı düzenlemiştir. 30 Ocak 2016’da Sakıp Sabancı Müzesi, The Seed’de yapılan gala gecesinde yarışma ödüllerini sahiplerini bulmuştur.

10. Saint-Gobain Uluslararası Gypsum Trophy ödülleri, 3 Haziran Cuma günü Prag’daki Zofin Sarayı’nda düzenlenen ödül gecesinde sahiplerini buldu.

10. Saint-Gobain Uluslararası Gypsum Trophy ödülleri, 3 Haziran Cuma günü Prag’daki Zofin Sarayı’nda düzenlenen ödül gecesinde sahiplerini buldu.

3 Haziran sabahı, gazetecilerle yapılan basın konferansında, basın mensupları bu seneki yarışma ve katılan projeler hakkında bilgilendirildi.

Bu eşsiz, uluslararası ödül programı ilk defa 1998’de alçı ve alçı levha olmak üzere sadece 2 kategoride yarışan 15 ülkeden 20 proje ile Paris’te düzenlendi. Yarışmaya o zamandan bu yana, bugün tanık olduğumuz farklı segmentleri, farklı uzmanlık alanlarını ve yeni tekniklerin gelişimini destekleyecek ve ödüllendirecek yeni kategoriler eklendi. İki senede bir düzenlenen bu yarışma bu sene, 6 kategoride 35 ülkeden 89 proje ile en kapsamlı ve en uluslararası haliyle Prag’daydı.

Misafirler, gala yemeği öncesinde, yarışmaya katılan tüm projeleri ve Saint-Gobain Alçı Faaliyetleri’nin en son yeniliklerini yarışma sergisinde ve “inovasyon köşelerinde” görme imkanı buldular. Sergi süresince 400’den fazla proje içinden 89 finalist arasına girmeye hak kazanan uygulamacılara katılım ödülleri verildi.

Sıcak bir karşılama kokteylinden sonra etkinliğin ev sahibi Saint-Gobain Rigips Çek Cumhuriyeti Genel Müdürü Nikola Hoffman ve Saint-Gobain Alçı, Tavan ve Yalıtım Faaliyetleri Başkanı Claude Alain Tardy uygulamacılarla olan ilişkilerin geliştirilmesi ve devamının önemini vurgulayan açılış konuşmaları yaptı.

Uygulamacılar, müteahhitler, mimarlar, Saint-Gobain çalışanları ve basından oluşan 450’den fazla misafirin ağırlandığı bu etkileyici gala etkinliğine gece boyunca yerel Çek sporcuların akrobasi gösterileri eşlik etti.

Ödül töreninde 6 kategorideki 12 ödül Saint-Gobain Alçı Faaliyeti Uluslararası Pazarlama Müdürü Sylvain Bredin tarafından jüri üyelerinin eşliğinde kazanan yarışmacılara sunuldu.

  • Alçı Kategorisi
  • Alçı Levha Kategorisi
  • Ticari Kategori
  • Sürdürülebilirlik ve İnovasyon Kategorisi
  • Konut Kategorisi
  • Eğitim, Sağlık , Konaklama Hizmetleri Kategorisi

Sonrasındaysa, Grand Prix ve Başkanlık ödüllerinin sahipleri açıklandı. Yarışmanın en büyük ödülü olan Grand Prix ödülü Sylvain Bredin tarafından takdim edildi. Saint-Gobain Alçı Faaliyatleri’nin stratejisini yansıtan yaklaşımları sayesinde Başkanlık ödülünü kazanan müteahhit ise ödülünü Claude Alain Tardy’den aldı.

Bu 89 finalist özellikle de ödül kazanan 14 proje, yüksek performanslı alçı levha sistemlerinin ve yapı alçılarının kaliteli işçilik ile birleşerek ne kadar kaliteli, güvenli, konforlu, modüler ve sürdürülebilir iç mekanlar oluşturabildiğini tüm dünyaya gösterdi.

 

 

Rigips Türkiye Ulusal Alçı Yarışması 2015’te kategori birincisi olarak, haziran 2016’da Prag’da düzenlenecek olan 10. Saint-Gobain Uluslararası Gypsum Trophy’de Türkiye’yi temsil etme hakkı kazanan kategori birincileri şöyle:

 

Alçı Levha Kategorisi:

      Işık Dekorasyon İdari Binası – Işık Dekorasyon, Kayseri

 

 

İnovasyon ve Sürdürülebilirlik Kategorisi:
42 Maslak – Esdo İnşaat, İstanbul


Eğitim, Sağlık ve Konaklama Hizmetleri:
Grand Hotel de Pera – Esdo İnşaat, İstanbul


Ticari Kategori:
Fatih Terim Başakşehir Spor Kompleksi – Ekkon İnşaat, İstanbul

 

Son derece prestijli ve uluslararası referans kazandıracak olan Rigips Türkiye Ulusal Alçı Yarışması’na katılmak isteyen yüklenici ve/veya uygulamacı firmalar, www.rigipsturkiyeyarisma.com adresinden ayrıntılı bilgiye ulaşabilirler. Bir sonraki Rigips Türkiye Ulusal Alçı Yarışması’na katılım için başvurular 2017 yılı başında kabul edilmeye başlanacaktır.