REM (Rigips Eğitim Merkezi)

Neden Rigips

SİSTEMLER

Bölme Duvar

Bölme Duvar

            ...

Daha Fazlasını Görüntüle

RigiTEL

444 0 463

info@rigips.com.tr

Tüm destek talepleriniz, sorularınız, önerileriniz ve eleştirileriniz için buradayız...

E-Bülten Aboneliği

REM (Rigips Eğitim Merkezi)

REM_Logo_Denemeler-03

Mesleki Yeterlilik Kurumu onayı ile hazırlanan Ulusal Yeterlilik ve Ulusal Meslek standardında tanımlanan Alçı Sıva Uygulayıcısının (Seviye 3) amacı, inşaatlarda uygulama kalitesini güvence altına almak ve iş güvenliği şartlarına uyum sağlayacak personeli belirlemektir.

Rigips olarak bizler kalitenin bir zincir olduğuna inanıyoruz. En kaliteli ürünleri üretmek tek başına yeterli olmamakta, bu ürünlerin doğru bir şekilde uygulanmaları kullanıcıların iç mekân konfor kalitesini de artırmaktadır.

Ankara’da bulunan eğitim merkezimizde Alçı Levha Duvar ve Asma Tavan Sistemleri, Alçı Sıva Uygulamalı Usta Eğitimlerini veriyoruz.

Eğitimlerimiz, bölme duvar, duvar giydirme ve asma tavan sistemlerini profesyonel olarak alçı levha ayrıca alçı sıva uygulaması yapan ustalarımıza ve bu mesleği öğrenmek isteyen uygulamacı adaylarına konusunda uzman ekibimiz tarafından verilir. Eğitimin sonunda her katılımcı Rigips katılım sertifikası almaya hak kazanır.

Teorik ve uygulamalı eğitim sürecinin sonunda, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından onaylı ve TÜRKAK tarafından akredite edilmiş yetkililerce yapılan sınavlarda başarılı olan katılımcılar Mesleki Yeterlilik Belgesi kazanırlar.

29366 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Meslekî Yeterlilik Kurumu Meslekî Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Getirilen Mesleklere İlişkin Tebliğe göre Meslekî Yeterlilik Belgesine sahip olmayan Alçı Sıva ve Alçı Levha Uygulayıcısı ustalar inşaatlarda çalıştırılamayacaktır. Ayrıca yönetmeliğe göre şantiyede yapılacak kontrollerde, ustalar yaptıkları işe uygun yetki belgelerini ibraz etmekle yükümlüdür.

EĞİTİM KOŞULLARI

Ankara’da bulunan Rigips Eğitim Merkezinde Alçı Levha için üç gün eğitim dördüncü gün sınav yapılmaktadır. Alçı Sıva için ise iki gün eğitim üçüncü gün sınav yapılmaktadır. Eğitimin içine konaklama, yemek, yol, ferdi kaza sigortası ve sertifika masrafları dahildir.

EĞİTİM PROGRAMININ AMACI

  • Ustaların iş güvenliği konusundaki bilgi ve yetkinliklerini arttırmak;
  • Uygulamada kullanacağı el aletlerini tanıtmak ve hazırlatmak,
  • Alçı Levha Sistemleri ve Alçı Sıva Uygulamalarını doğru bir şekilde uygulatmak;
  • Sistem çözümleri ile ilgili yenilikler konusunda bilgilendirmek;
  • Ürünlerin nasıl uygulandığını, özelliklerini, kullanım amaçlarını, ürünler arası farklılıkları anlatmak;
  • Proje okumayı, sistem kavramını ve uygulama detaylarını öğretmek;
  • Eğitim programlarımıza katılarak sertifika alan ustalarımızın piyasada daha fazla tercih edilmelerine ve daha iyi imkânlar ile iş alabilmelerine katkıda bulunmaktır.

EĞİTİMİN İÇERİĞİ

Eğitim teorik ve pratik olmak üzere 2 bölümden oluşur.

Teorik Bölümde;

Alçı Levha için, İş güvenliği, Bölme duvar sistemleri, Duvar giydirme sistemleri, Asma tavan sistemleri, Akustik düzenleme ve ses yalıtımı.

Alçı Sıva için, İş güvenliği, el ve makine ile sıva uygulamalarında dikkat edilmesi gerekenler ve önemli yapı bilgileri.

Pratik Bölümde;

Rigips ve İzocam ürünleri kullanarak teorik bölümde anlatılan tüm sistemlere yönelik doğru yöntemler uygulamalı olarak öğretilmektedir.

EĞİTİM TAKVİMİ

Başvuru için lütfen tıklayınız!

Eğitimlerle ilgili önemli açıklama için lütfen tıklayınız!

 KATILIMCILARDAN İSTENEN BELGELER
  1. Nüfus cüzdanı fotokopisi
  2. En son okul diploma fotokopisi
  3. İki adet vesikalık resim

Lütfen Dikkat!:

Eğitim daveti başvuru sırasına göre yapılmaktadır.