Mesleki Yeterlilik Belgesi

Neden Rigips

SİSTEMLER

Bölme Duvar

Bölme Duvar

            ...

Daha Fazlasını Görüntüle

RigiTEL

444 0 463

info@rigips.com.tr

Tüm destek talepleriniz, sorularınız, önerileriniz ve eleştirileriniz için buradayız...

E-Bülten Aboneliği

Mesleki Yeterlilik Belgesi

29366 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan “Meslekî Yeterlilik Kurumu Meslekî Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Getirilen Mesleklere İlişkin Tebliğe” göre Meslekî Yeterlilik Belgesine sahip olmayan Alçı Sıva ve Alçı Levha Uygulayıcıları inşaatlarda çalıştırılamayacaktır. Ayrıca yönetmeliğe göre şantiyede yapılacak kontrollerde, uygulamacılar yaptıkları işe uygun yetki belgelerini ibraz etmekle yükümlüdür.

SAINT-GOBAIN RİGİPS ALÇI SAN. VE TİC. A.Ş. ulusal ve uluslararası geçerliliği olan belgelendirme faaliyetleri ile, alçı levha ve alçı sıva uygulamalarının uzman kişiler tarafından yapılmasını, bu sayede ülkemizdeki yapıların iç mekan konforunu ve buna bağlı enerji tasarrufunun arttırılmasını, marka değerinin korunmasını, uygulama hatalarına bağlı müşteri memnuniyetinin ve rekabet gücünün artırılmasını hedefliyor. Bu kapsamda; alçı levha ve alçı sıva uygulamacılarının MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi almasına destek veriyor.

Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında, meslek erbaplarına ve nitelikli iş gücüne katkıda bulunmak, üretimde ve hizmette verimlilik sağlanması, uygulamacıların bağımsız ve tarafsız bir şekilde MYK belgesi sahibi olması için SAINT-GOBAIN RİGİPS ALÇI SAN. VE TİC. A.Ş., TÜRKAK’tan akredite ve MYK (Mesleki Yeterlilik Kurumu) tarafından yetkilendirilmiş TOBB MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş. ile Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarının yapılması için protokol imzalamıştır. MYK Belgesi sınavları TOBB MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş. tarafından yapılacaktır.

Sınav aşamasında teorik ve pratik sınav ücretleri SAINT-GOBAIN RİGİPS ALÇI SAN. VE TİC. A.Ş. tarafından karşılanacaktır. Sınavlarda başarılı olan kişiler Alçı Levha Uygulayıcısı veya Alçı Sıva Uygulayıcısı Yeterlilik Belgesi sahibi olacaktır.