Hastane

Segmentler

SİSTEMLER

Bölme Duvar

Bölme Duvar

            ...

Daha Fazlasını Görüntüle

RigiTEL

444 0 463

info@rigips.com.tr

Tüm destek talepleriniz, sorularınız, önerileriniz ve eleştirileriniz için buradayız...

E-Bülten Aboneliği

Hastane

Sağlık hizmetlerinin verildiği binalar, özellikle de hastaneler, yüksek gürültü seviyeleriyle ilişkilendirilir. Hastanelerde, tıbbi ekipmanların sinyal sesleri, çalışan ve ziyaretçilerin konuşmaları, sürekli çalan telefonlar, alarmlar, anonslar, sedyelerin hareket etmesi, vardiya değişimleri gibi birçok farklı gürültü kaynağı vardır. Odalardaki ses konforu hem iyi ses yalıtımına hem de gürültünün sönümlenebilmesine bağlıdır. Gürültü kirliliğine iyi bir tasarımla, doğru bölme duvar ve asma tavan detaylarıyla engel olmak doğru bir seçenektir.

Alçı levha sistemleri nefes alan ve ortam nemini dengeleyen sistemler oldukları için iç ortam hava kalitesinin ve konfor şartlarının yüksek tutulmasında önemli rol oynar. Ayrıca Active’ Air özellikli Rigips alçı levhalar, binalarda iç ortam hava kirliliğinin en büyük kaynağı olan uçucu organik bileşikler arasında binalarda en yüksek oranda ve en yaygın olarak bulunan formaldehiti %70’e kadar azaltır. Böylece bina kullanıcıları için daha sağlıklı iç ortamalar tasarlana­bilir.

Hastaneler ve sağlık hizmeti verilen diğer binalar, insan trafiğine sedye, yatak, tekerlekli sandalye ve el arabaları gibi araçların yoğun trafiğine maruz kalmaktadır. Bu sürekli dolaşım sonucunda fiziksel hasar oluşabilir, koridor ve oda duvarlarında gözle görülür hasarlar meydana gelebilir. Darbeye dayanıklı bölme duvarların kullanılması hem oluşabilecek hasarın azaltılması hem de hastalarla sağlık personeli için kaliteli bir ortam yaratılmasına katkı sağlamaktadır.

Rigips sistemlerinin hızlı montaj edilebilme, daya­nıklılık ve hijyen gibi temel özellikleri hem inşaat aşamasında, hem de malzemelerin kullanım ömrü boyunca yarar sağlar. Alçı levha sistemleri sayesinde bakım ve ona­rım işlemleri daha hızlı ve kolay bir biçimde gerçek­leştirilebilir. Özellikle de sağlık tesisleri gibi çoklu tesisat sistemlerine sahip olan ve sık sık arıza veren kapsamlı bi­nalarda bu özellik büyük avantaj sağlamaktadır.

Sağlık tesisleri, enerji verimliliği, sismik tasarım, yangından korunma ve ses yalıtımıyla ilgili yürürlükteki mevzuata uygun olmalıdır. Mevzuattaki kıstaslar, tasarımcının bir hastanede güven verici, rahatlatıcı ve iyileşme sürecine katkıda bulunan ortamlar oluşturmasında yol gösterici olacaktır.

Pazarın yenilikçi lideri Saint-Gobain grubu, akustik düzenleme, yangın dayanımı, darbe dayanımı, ses, ısı ve su yalıtımı konularındaki teknik tecrübe ve birikimini Rigips Sistem Çözümleriyle otel tasarımcılarının hizmetine sunuyor. Siz de mimarlara yönelik platformumuz Rakademia’ya www.rakademia.com adresinden üye olabilir, projenizi paylaşarak özel sistem ve detay çözümlerinden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.