Konut

Segmentler

SİSTEMLER

Bölme Duvar

Bölme Duvar

            ...

Daha Fazlasını Görüntüle

RigiTEL

444 0 463

info@rigips.com.tr

Tüm destek talepleriniz, sorularınız, önerileriniz ve eleştirileriniz için buradayız...

E-Bülten Aboneliği

Konut

Çoğu konut için sessizlik artık bir pazarlama unsuru olmuştur. Ses yalıtımı, insanların konut satın alırken ya da kiralarken en önemli kalite ölçütlerinden biridir. Örneğin; bir apartman sakini TV izlerken, müzik aleti çalarken ya da temizlik yaparken, bitişik dairede oturan, uyumak, dinlenmek veya ders çalışmak isteyen komşusu için sakin bir ortamın oluşturulması en başta bina tasarımcısının görevidir. Bu konu, projenin ilk safhalarından itibaren dikkate alınması gerekir. Rigips alçı levha duvar ve asma tavan sistemleri, ihtiyaç duyulan sakin ortamları oluşturmada oldukça başarılıdır.

Rigips Alçı Levha Sistemleri ile oluşturulan yüzeyler, ısıtma ve soğutma enerji sarfiyatının en aza indirilmesini sağlar. Isı yalıtımlı sistemler ile enerjinin daha verimli kullanılması sağlanmış olur. Ayrıca daha az kütleye sahip malzemeleri ısıtmak ve soğutmak daha kolay olduğu için enerji sarfiyatı da düşmektedir.

Konutlarda, duvar ve asma tavanlar için alçı levha sistemlerinin tercih edilmesi, daha hızlı montaj imkânı ve sistemlerin hafifliği sayesinde yapısal maliyet avantajları sağlamaktadır. Yapım esnasında geleneksel duvar yapı elemanlarına nazaran işçilik hızının artması ile proje toplam maliyetinde tasarruf sağlamaktadır. Ayrıca konut inşasının zamanında biterek içinde oturulabilir ve kiralanabilir duruma gelmesi ile de vakit kaybetmeden yatırım değeri kullanılmaya başlanabilmektedir.

Konutlar, enerji verimliliği, sismik tasarım, yangından korunma ve ses yalıtımıyla ilgili yürürlükteki mevzuata uygun olmalıdır. Mevzuattaki kıstaslar, tasarımcının bir konutta güven verici, rahatlatıcı ve sağlıklı yaşam alanları oluşturmasında yol gösterici olacaktır.

Pazarın yenilikçi lideri Saint-Gobain grubu, akustik düzenleme, yangın dayanımı, darbe dayanımı, ses, ısı ve su yalıtımı konularındaki teknik tecrübe ve birikimini Rigips Sistem Çözümleriyle otel tasarımcılarının hizmetine sunuyor. Siz de mimarlara yönelik platformumuz Rakademia’ya www.rakademia.com adresinden üye olabilir, projenizi paylaşarak özel sistem ve detay çözümlerinden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz