Ofis

Segmentler

SİSTEMLER

Bölme Duvar

Bölme Duvar

            ...

Daha Fazlasını Görüntüle

RigiTEL

444 0 463

info@rigips.com.tr

Tüm destek talepleriniz, sorularınız, önerileriniz ve eleştirileriniz için buradayız...

E-Bülten Aboneliği

Ofis

Ofislerde, çalışanların ve ziyaretçilerin konuşmaları, sürekli çalan telefonlar, ofislerde kullanılan makine ve aletlerin mekanik sesleri,  sinyal sesleri, ayak sesleri gibi birçok farklı gürültü kaynağı vardır. Odalardaki ses konforu hem iyi ses yalıtımına hem de gürültünün sönümlenebilmesine bağlıdır. Gürültü kirliliğine iyi bir tasarımla, doğru bölme duvar ve asma tavan detaylarıyla engel olmak doğru bir seçenektir.

Rigips Alçı Levha Sistemleri ile oluşturulan yüzeyler, ısıtma ve soğutma enerji sarfiyatının en aza indirilmesini sağlar. Isı yalıtımlı sistemler ile enerjinin daha verimli kullanılması sağlanır. Ayrıca daha az kütleye sahip malzemeleri ısıtmak ve soğutmak daha kolay olduğu için enerji sarfiyatı da düşmektedir.

Ofis tasarımındaki en önemli unsurlardan biri de mekanı verimli kullanabilmektir. Rigips alçı levha sistemleri, geleneksel sistemlere kıyasla aynı performansları çok daha düşük kalınlıklarla sağlayabilmektedir. Ayrıca tasarımda sınırsız özgürlük imkânı vererek estetik iç mekânların oluşturulmasını sağlar. Bu sebeple Rigips duvar ve asma tavan sistemleri mekân optimizasyonunda oldukça faydalıdır.

Bir iş yerindeki insanları yanan malzemelerden yayılan yüksek ısı ve dumandan koruyarak can ve mal güvenliğini sağlamak kritik bir öneme sahiptir. Yangın esnasında birçok unsur birleşerek büyük tehlikeler oluşturmaktadır, bu sebeple bir bütün halinde çalışan sistemler ile toplam çözüme ulaşılmalıdır. Rigips Alçı Levha Sistemleri ile projeye özel, mevzuata uygun ve ihtiyaca yönelik olarak yangın dayanımı sağlanabilmektedir.

Ofis binaları, enerji verimliliği, sismik tasarım, yangın güvenliği ve ses yalıtımıyla ilgili yürürlükteki mevzuata uygun olmalıdır. Mevzuattaki kıstaslar, tasarımcının bir ofis binasında güven verici, rahatlatıcı ve iş verimliliğini artırıcı çalışma alanları oluşturmasında yol gösterici olacaktır.

Pazarın yenilikçi lideri Saint-Gobain grubu, akustik düzenleme, yangın dayanımı, darbe dayanımı, ses, ısı ve su yalıtımı konularındaki teknik tecrübe ve birikimini Rigips Sistem Çözümleriyle otel tasarımcılarının hizmetine sunuyor. Siz de mimarlara yönelik platformumuz Rakademia’ya www.rakademia.com adresinden üye olabilir, projenizi paylaşarak özel sistem ve detay çözümlerinden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.