Okul

Segmentler

SİSTEMLER

Bölme Duvar

Bölme Duvar

            ...

Daha Fazlasını Görüntüle

RigiTEL

444 0 463

info@rigips.com.tr

Tüm destek talepleriniz, sorularınız, önerileriniz ve eleştirileriniz için buradayız...

E-Bülten Aboneliği

Okul

Okullarda gürültü, tesisat sistemleri, teçhizat malzemelerinden gelen yüksek fon gürültüsü, dış mekândan gelen trafik sesleri ve iç mekânda oluşan seslere bağlıdır. Oluşan bu gürültü öğrenim sürecini ve öğrencinin performansını olumsuz etkilediği günümüzde artık ispatlanmıştır. Araştırmalar, sınıf akustiğinin öğrencilerin okuma becerilerini olumlu etkileyerek, test puanlarını artırdığını; öğrenciler ve öğretmenler için çok daha verimli bir eğitim deneyimi sağladığını göstermektedir. Rigips alçı levha duvar ve tavan sistemleri akustik düzenleme çözümleri için uygun sistemlerin tasarımına izin verir. İç mekândaki sesin anlaşılabilirliği uygun sistem tasarımları ile sağlanmaktadır. Ayrıca günümüzde oldukça önem kazanan gürültü kontrolü açısından; hem hava doğuşumlu hem de katı doğuşumlu ses yalıtımı Rigips sistemleriyle verimli bir biçimde sağlanabilir.

Alçı levha sistemleri nefes alan ve ortam nemini dengeleyen sistemler oldukları için iç ortam hava kalitesinin ve konfor şartlarının yüksek tutulmasında önemli rol oynar. Ayrıca Active’ Air özellikli Rigips alçı levhalar, binalarda iç ortam hava kirliliğinin en büyük kaynağı olan uçucu organik bileşikler arasında binalarda en yüksek oranda ve en yaygın olarak bulunan formaldehiti %70’e kadar azaltır. Böylece bina kullanıcıları için daha sağlıklı iç ortamalar tasarlana¬bilir.

Bir eğitim yapısındaki insanları yanan malzemelerden yayılan yüksek ısı ve dumandan koruyarak can ve mal güvenliğini sağlamak kritik bir öneme sahiptir. Yangın esnasında birçok unsur birleşerek büyük tehlikeler oluşturmaktadır, bu sebeple bir bütün halinde çalışan sistemler ile toplam çözüme ulaşılmalıdır. Rigips Alçı Levha Sistemleri ile projeye bağlı olarak Yönetmeliğe uygun farklı sürelerde ihtiyaca yönelik yangın dayanımı sağlanabilmektedir.

Eğitim yapıları, enerji verimliliği, sismik tasarım, yangından korunma ve ses yalıtımıyla ilgili yürürlükteki mevzuata uygun olmalıdır. Mevzuattaki kıstaslar, tasarımcının bir okulda güven verici, sağlıklı ve öğrenme verimliliğini artırıcı eğitim alanları oluşturmasında yol gösterici olacaktır.

Pazarın yenilikçi lideri Saint-Gobain grubu, akustik düzenleme, yangın dayanımı, darbe dayanımı, ses, ısı ve su yalıtımı konularındaki teknik tecrübe ve birikimini Rigips Sistem Çözümleriyle otel tasarımcılarının hizmetine sunuyor. Siz de mimarlara yönelik platformumuz Rakademia’ya www.rakademia.com adresinden üye olabilir, projenizi paylaşarak özel sistem ve detay çözümlerinden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.