Otel

Segmentler

SİSTEMLER

Bölme Duvar

Bölme Duvar

            ...

Daha Fazlasını Görüntüle

RigiTEL

444 0 463

info@rigips.com.tr

Tüm destek talepleriniz, sorularınız, önerileriniz ve eleştirileriniz için buradayız...

E-Bülten Aboneliği

Otel

Günümüzde özellikle uzun seyahatlerde yiyecek ve içecek kalitesi, dinlenmek için ise güvenli ve rahat bir ortam lüks değil ihtiyaçtır. Çoğu otel için sessizlik, artık bir pazarlama unsuru haline gelmiştir. Kendilerini diğer otellerden ayıran en önemli özelliğin ses yalıtımı olduğu ve gün içinde uyumak, dinlenmek isteyen misafirlerin ihtiyaçlarına karşılık verebildiklerini ön plana çıkarmaktadırlar. Birçok otelde sessiz katlar, sessiz odalar oluşturulmuş, otel odaları yeniden tasarlanmaya başlanmıştır. Rigips alçı levha duvar ve asma tavan sistemleri, istenilen sakin ortamları oluşturmada oldukça başarılıdır.

Otel tasarımındaki en önemli unsurlardan biri de mekânı verimli kullanabilmektir. Rigips alçı levha sistemleri, geleneksel sistemlere kıyasla aynı performansları, çok daha düşük kalınlıklarla sağlayabilmektedir. Ayrıca tasarımda sınırsız özgürlük imkânı vererek estetik iç mekânların oluşturulmasını sağlar. Bu sebeple Rigips duvar ve asma tavan sistemleri mekân optimizasyonunda oldukça faydalıdır.

Rigips alçı levha sistemleri sayesinde bakım ve onarım işlemleri daha hızlı ve kolay bir biçimde gerçekleştirilebilir. Özellikle de çoklu tesisat sistemlerine sahip olan ve sık sık arıza veren kapsamlı binalarda büyük avantaj sağlamaktadır. Bu sayede bakım, onarım gereksinimleri önceden tahmin edilebilir ve misafirleri rahatsız etmeden tadilatlar hızlıca yapılabilir.
Otel yapılarındaki duvar ve asma tavanlar için alçı levha sistemlerinin tercih edilmesi, daha hızlı montaj imkânı ve sistemlerin hafifliği sayesinde yapısal maliyet avantajları sağlamaktadır. Yapım esnasında geleneksel duvar yapı elemanlarına göre işçilik hızının artması ile proje toplam maliyetinde tasarruf sağlanmaktadır. Ayrıca, otelin zamanında açılarak işletmeye geçmesi ile de yatırım değeri vakit kaybetmeden kullanılmaya başlanabilir.

Oteller, enerji verimliliği, sismik tasarım, yangından korunma ve ses yalıtımıyla ilgili yürürlükteki mevzuata uygun olmalıdır. Mevzuattaki kıstaslar, tasarımcının bir otelde güven verici, rahatlatıcı ve etkileyici ortamlar oluşturmasında yol gösterici olacaktır.

Pazarın yenilikçi lideri Saint-Gobain grubu, akustik düzenleme, yangın dayanımı, darbe dayanımı, ses, ısı ve su yalıtımı konularındaki teknik tecrübe ve birikimini Rigips Sistem Çözümleriyle otel tasarımcılarının hizmetine sunuyor. Siz de mimarlara yönelik platformumuz Rakademia’ya www.rakademia.com adresinden üye olabilir, projenizi paylaşarak özel sistem ve detay çözümlerinden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.